БРАЗИЛ-СРБИЈА НЕМАЊА МАКСИМОВИЋ ЗА 1:2 (ВИДЕО)

KAMERA ICONA SRBIJAОмладинска фудбалска репрезентација Србије освојила је данас титулу првака света, пошто је у финалу Светског првенства на Новом Зеланду, после продужетака, савладала селекцију Бразила са 2:1.

Голове за Србију постигли су Станиша Мандић у 70. и Немања Максимовић у 118. минуту, док је стрелац јединог поготка за Бразил био Андреас Переира у 73. минуту.После уводног испитивања снага, фудбалери Бразила су преузели иницијативу, имали су више лопту у свом поседу и били су опаснији ривал на терену. У првих 25 минута меча Бразил је створио три добре прилике, али се у тим моментима истакао капитен Србије, голман Предраг Рајковић.

Најбољу прилику за погодак Србија је пропустила у последњим секундама првог дела игре. Живковић је извео корнер са десне стране, гађао је другу стативу на којој је био Срђан Бабић, он је послао до Милинковић-Савића, али је његов ударац са петерца зауставио голман Бразила.

Други део меча боље је отворио Бразил, који је већ у 49. минуту имао сјајну прилику за гол. После велике гужве у шеснаестерцу Немања Антонов је успео да избаци лопту, која је стигла до Данила, али је капитен Бразила шутирао преко гола.

У 60. минуту добар напад Живковића и Гајића завршио је ударцем фудбалера ОФК Београда, али је Жеан био добро постављен.

Изабраници Вељка Пауновића су у 70. минуту извели одличан напад, који је крунисан голом Станиша Мандић. Живковић је прошао по десној страни, додао је лопту до Максимовића, а он је упутио центаршут на другу стативу где је био Мандић остао сам и лако је проследио у мрежу Бразилаца.

Радост Србије је, нажалост, кратко трајала јер је Андреас Переира само три минута касније матирао Рајковића. Переира је све сам урадио, а доста су му помогли и фудбалери Србије којима је у тим тренуцима очигледно пала концентрација. Прошао је Переира по левој страни, преварио чак четворицу играча Србије, шутирао, Рајковић је закачио лопту, али није успео да је заустави, па је на семафору писало 1:1.

Промене резултата до краја утакмице није било, па се отишло у продужетке – четврте узастопне Србији на овом шампионату.

У првом продужетку највеће узбуђење виђено је у 105. минуту. Бразил је кренуо у напад са два играча, чинило се да неће бити много опасно, али су се на крају играчи Србије, после велике гужве у шеснаестерцу, једва одбранили.

Максимовић је у 109. минуту одлично шутирао са 16 метара, али је лопта прошла мало изнад пречке. Након тога је пробао и Бабић, на другој страни је добрим ударцем узвратио Жоао Педро, али резултат се није мењао. Када је изгледало да ће победник бити решен после пенала Србија је два минута пре истека другог продужетка постигла гол. Стефан Илић је лепо проиграо Живковића, он је послао да Максимовића који је послао лопту у мрежу за 2:1 и велико славље Србије.