ДРУГО МЕСТО ЗА АТЛЕТИЧАРЕ ЈАСЕНИЦЕ У КРАГУЈЕВЦУ

AT0У Крагујевцу је одржано атлетско првенство Централне Србије и квалификације Купа Србије за пионирке. На овим такмичењима атлетичари АК „Јасеница“ из Смедеревске Паланке постигли су велики успех освајањем другог места екипно, што је огроман успех захваљујући феноменалној Ивани Ђурић која је освојила 5 медаља .

Она је у дисциплини бацање копља освојила прво место а у бацању кладива, скоку у даљ и штафети 4×300 метара освојила је друго место и у бацању кладива је заузела 3. место.

Такође и Александра Милошевић је освојила 3 медаље, у бацању кугле и бацању диска заузела је 3. место а и била је чланица штафете 4×300 метара.AT1

Тијана Димић је у дисциплини 600 метара заузела 6. место на 1500 метара је била пета. Нађа Станојевић је у скоку у вис заузела 5. место скоком од 120 центиметара и то маказицама, могла је и можда 130 цм. али се због неискуства мало уплашила и није прескала, али је данас у скоку у даљ скочила лични рекорд и то са даске 414 цм.

Анђела Ристић је у дисциплини 300 метара с прпонама заузела 6. место и била члан штафете 4×300 мет., такође учешће су узеле и Милена Митровић на 60 метара и скок у даљ, Милена Васиљевић је трчала 300 метара и заузела 10. место и била је члан штафете 4×300.

Круна Јањић и Љубица Милосављевић су се такмичили у дисциплини брзо ходањена 1000 метара. Милан Мићић и Никола Танасијевић су били једини пионири који су учествовали од дечака и то у дисциплини бацање копља, Милан је заузео 7. место а Никола 10. место.