ПЛАЊАНИ САВЛАДАЛИ МЛАДОСТ У КОШАРКАШКОМ ДЕРБИЈУ СА 97:80

klupaУ хали Туристичко – спортског центра у Великој Плани, одигран је комшијски кошаркашки дерби између екипа Плане и Младости, у оквиру Друге лиге Србије. Плањани су надиграли комшије из Паланке резултатом 97:80 ( 27:17, 27:20, 26:29, 17:14).

Ово је десета победа плањана и осми пораз паланчана. КК Плана се овома победом учврстила уна првом месту табеле са 21 бодом док је ККМладост и даљењ на зачељу са 14 бодова.

Младен Мрђен, тренер КК Младост  осми пораз у првенству образложио је следећим речима:
– Повреде нас прате од почетка сезоне. Играли смо и вечерас без два играча, имали смо пех да нам се повреди и плеј, малтене никакве шансе нисмо имали против Плане.

Плањани су још у првом полувремену стекли завидну предност, која је била недостижна за Младост током другог полувремена. Најефикаснији код плањана су били Тодоровић са 26 поена, Стефановић са 21. поеном, Поповић са 16. поена. Код Младости су се истакли Чворовић са 22 поена, Пајковић са 13. поена, Станисављевић и Дондур са по 12. поена.

Следеће суботе Младост је домаћин екипи Дунава из Старих Бановаца.