РУКОМЕТАШИЦЕ ОШ“РАДОМИР ЛАЗИЋ“ ДРУГЕ НА МЕЂУОКРУЖНОМ ТАКМИЧЕЊУ

ZRKA3 Међуокружно такмичење за ученике основних школа одржано је у Неготину 5. маја 2015. године. Пионирке (ученице ОШ „Радомир Лазић“) из Азање нису успеле трећу годину узастопно да се пласирају на Републичко такмичење. Оне су у финалу поражене од старих зналаца- вршњакиња из ОШ „Бата Булић“ из Петровца на Млави са 09-11 и тако заузеле друго место. Пре тога, у полуфиналу, ОШ „Радомир Лазић“ је победила вршњакиње из ОШ „Јован Јовановић Змај“ из Свилајнца са 12:10. Притом би ваљало нагласити веома прљаву и на махове безобразну игру ривала из Свилајнца. У неким ситуацијама то је више личило на сумо рвање, а не на рукомет. Обе утакмице су током целог тока биле изједначене.ZRKA1

Наша екипа је успела, у полуфиналу, да се врати у последњих 8 минута утакмице направивши велики преокрет- постигавши 5 голова без примљеног гола. У финалној утакмици младе Петровчанке су биле у сталном вођству, али екипа ОШ „Радомир Лазић“ је у егалу све до 5 минута пре краја. Разлог пораза ваља тражити у „дужој“ клупи ривала будући да су  девојчице ОШ „Радомир Лазић“, због различитих околности, у Неготин отпутовале са, буквално, једном поставом без адекватних замена па се слободно може рећи и да је умор био евидентан у последњој трећини финалне утакмице. Притом готово 2/3 финалне утакмице капитен Јована Радовановић је играла са евидентно повређеним раменом. Стрелци на утакмицама биле су: Радовановић (7), Марковић (5), Вулићевић (5), Пантић (2), Витић (1) и Јелић (1). Притом је и голман Радисављевић имао значајну улогу у освајању ДРУГОГ МЕСТА. У конкуренцији пионира победник такмичења је ОШ „Димитрије Давидовић“ из Смедерева.ZRKA2