УСПЕШАН НАСТУП КАРАТИСТА ГОШЕ У БЕОЧИНУ

KARATE1Минуле суботе и недеље у Беочину је одржан КУП Србије и Дунав КУП у каратеу. Каратисти Јасенице су оба дана имали успешне наступе.

У недељу, 22 маја. одржан је ДУНАВ куп за полетарце пионире и наде у катама и борбама екипно и појединачно.Учествовало је 75 клубова са око 550 такмичара из Мађарске, Словачке,Словеније,Хрватске,БИХ,и Србије.Каратисти Гоше са 4 такмичара су имали 6 наступа и освијили 4 медаље 3 златне и 1 бронзану медаљу.

Златне медаље су освојили; Ана Нијемчевић кате 2006г.апсолутна категорија,Ана Нијемчевић борбе појединачно -40кг. Душан Лазовић борбе појединачно 2006г.-35кг. Бронзану медаљу је освојила Милица Радошевић 2003г. борбе појединачно -54кг. Пехар за најмлађег такмичара у борбама је припао нашем такмичару Душану Лазовићу .Наша два такмичара Александар Миловановић и Милица Радошевић су у најужем избору за балканско првенство које ће се следечег викенда одржати у Комбанк арени у Београду.KARATE2

Дан раније, 21.маја одржан је куп Србије за кадете јуниоре,млађе сениоре и сениоре у катама и борбама екипно и појединачно. Каратисти Гоше су имали 2 пласирана такмичара у кадетској конкуренцији Софију Ристић која је у својој категорији -55 кг.добила први меч са 6:0 други са 4:2 да би у мечу за медаљу изгубила од балканске првакиње и заузела 6 место.Други наш представник Лазар Мијовић је изгубио у првом колу са 3:2 у категорији -55 кг