АТЛЕТИЧАР ЕЛИТА ДАМЈАН ЈОВАНОВИЋ ОСВОЈИО ТРИ МЕДАЉЕ У КРАГУЈЕВЦУ

Атлетичар Елита из Смедеревске Паланке, ученик тренера Ненада Милинковића, Дамјан Јовановића,  је освојио три медаље на два такмичења, минулог викенда у Крагујевцу.

Дамјан Јовановић је освојио треће место и бронзану медаљу на Првенству Централне Србије за млађе јуниоре у Kрагујевцу у бацању копља (700 гр) и једини је такмичар из паланачких клубова са одличјем на овом шампионату. На истом надметању Дамјан је био седми у трци на 100 метара, где се такмичио са три године старијим атлетичарима.

Дамјан Јовановић је успешно наступио и на Првенству Централне Србије за пионире у Kрагујевцу. У бацању копља (600 гр) даљином од 37 м освојио је златну медаљу, док је у трци на 60 м освојио сребрну медаљу, са личним рекордом 7,75 секунди.