АТЛЕТИЧАРИ ЈАСЕНИЦЕ НА КУПУ СРБИЈЕ У КРУШЕВЦУ

У Суботу и Недељу у организацији АСЦС и А.К. Крушевац, одржане су кавалификације КУП-а Србије за млађе јуниоре/ке и уједно је било финале КУП-а као и појединачно Првенство атлетског савеза Централне Србије.
Атлетски клуб Јасеница су представљали, Маја Вићентијевић на 100 и 200 метара и Бранко Басарић на 100,200 и 400 метара, који су обоје старији пионири и то улазна година.
Маја је на 100 мет. заузела укупно 10. место од 22 такмичарке с временом 13,81 сек а на 200 метара је заузела 7. место од 12 такмичарки временом 29,49 секунди. Оно што је очекује су квалификације КУП-а за пионирке за 12 дана.
Бранко је на 100 мет. заузео 8. место од 11 такмичара временом 13.25 који је на граници са његовим личним рекордом али је то учинио у другој понивљеној трци. На 400 метара је заузео 4. последње место временом 58,81 секунду али је та трка одржана 15 минута после трке на 100 метара. Другог дана се такмичио на 200 метара и заузео је 8. последње место резултатом 26,52 секунде и био је једини пионир у тој трци. Уједно је поставио и лични рекорд.
И њега као и Мају очекује за 12 дана квалификације КУП-А Србије за старије пионире.