АТЛЕТИЧАРИ ЈАСЕНИЦЕ ОСВОЈИЛИ ПЕТ МЕДАЉА У КРУШЕВЦУ НА ПРВЕНСТВУ ЗА МЛАЂЕ ПИОНИРЕ

У недељу 14.06.20 у организацији атлетског савеза Централне Србије и одличног техничког организатора А.К. Крушевац одржано је појединачно првенство за млађе пионире/ке.
Атлетски клуб „Јасеница“ је представљало 13 такмичара и освојено је 5 медаља и плус друго место у штафети 4×60 метара.
Дуња Будимир ( 08 ) најуспешнија како наша тако и на самом такмичењу такмичарка, у трци на 60 метара освојила је прво место резултатом 8.55 секунди ,у трци на 200 метара освојила је 3. место и као члан штафете освојила је 2. место. Иначе она је имала и квалификације на 60 метара трчала резултат 8.56 сек.тако да је данас трчала 4 спринтерске трке.
Сребрне медаље освојили су:
Павле Митровић ( 07 )у трци на 800 метара резултатом 2:29.29 и Нина Стајић ( 09 ) у бацању вортекса резултатом 40.74 метара.
Ружица Милосављевић ( 08 )је освојила 3. место у скоку у вис резултатом 120 цм, иначе при пут је скакала вис.
Чланови сребрне штафете су :
Дуња Будимир ( 08 ),Анђела Илић ( 07 ),Милена Михаиловић ( 09 ) и Нина Стајић ( 09 ) резултатом 35.78 секунди
Милан Стевановић ( 10 ) је у трци на 60 метара код дечака освојио 5.место резултатом 9.46 секунди,Андреја Радисављевић ( 09 )је код дечака освојио 4. место у скокуудаљ резултатом 3.99 мет.
Павле Вујић ( 09 )је код дечака у бацању вортекса освојио 6. место резултатом 35.00 мет. а Петар ђорђевић ( 10 ) је вортекс бацио 30.23 метара.
Милена Михајловић ( 09 )је у скокуудаљ заузела 14. а Ружица Милосављевић 13. место.
Марко Стевановић ( 10 ) је даљ скочио 3.55 мет.
Анђела Илић је трчала 60 мет. 9.26 секунди а 200 метара 31.88 секунди , оба резултат на нивоу својич личних рекорда.
Лена Билановић је трку на 800 метара завршила временом 3:26.45 минута.
Пошто је само наша екипа пријавила мушку штафету 4×60 метара, они су трчали ревијалну трку са девојчицама и у укупном пласману су заузели 3. место,одмах после наше женске штафете.
Састав штафете : Милан Стевановић ( 10 ),Андреја Радисављевић (09),Михајло Михаиловић ( 10 ) и Павле Вујић (09).
Следеће недеље је прв. Србије за млађе пионире/ке у Сремској Митровици.