БОКСЕР ГОШЕ ДУШАН ЈАЊИЋ ОСВОЈИО ЗЛАТО НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ У ЈАГОДИНИ

Паланачки боксер, члан БК Гоша, Душан Јањић, оправдао је очекивања и у синоћњем финалном мечу на Појединачном првенству Србије у Јагодини, остварио је победу и освојио златну медаљу.

Јањић је у категорији до 52 килограма савладао Сашу Суљића члана БК Лозница одлуком судија 3:0.

Претходног дана је, као што смо већ писали, Кристијан Јовановић, у категорији младих боксера (2000-2001) освојио бронзану медаљу, док је Златко Јањић поражен у четврфиналу.

Боксовало се у Спортској хали ЈАСА, у лепом највијачком амбијенту, пред око 4.000 гледалаца а финалне борбе су почеле  после интонирања државне химне.

Златну медаљу у у мува категорији освојио је, као што смо рекли,  Душан Јањић из БК „Гоша“ Смедеревска Палнака, победом (3:0) над Сашом Суљићем из БК „Лозница“. У лакој, Немања Гавориловић БК „Деспот“ Смедерево, победом (3:0) над Вељком Глигорићем из БК „Спартак“ Суботица.

Дамјан Грмуша, у полувалтер, из БК „Деспот“, победом над Лазаром Станојевићем из БК „Металац“ Ваљево (2:1), у валтер, Александар Коновалов БК „Палмини Тигрови“ Јагодина, победом над Петром Стошићем БК „Србија“ Сурдулица (2:1), у средњој, Сандро Полетан БК Петровград Зрењанин, победом над Трифуном Дашићем БК „Раднички“ Крагујевац (2:1).

Коновалов је проглашен најбољим боксером превенства а Полетан, најбољим техничаром.

У полутешкој Геард Ајетовић БК „Цемент „Беочин, победом над Сашом Миловцем БК „Бачка“ Нови Сад. У тешкој категорији злато је освојио Миљан Стевовиц БК Лазаревац, без борбе, јер због болести у рингу се није појавио Петар Прокић БК“Фонтана“ из Београда.

У супретешкој категорији златну медаљу је освојио Владан Бабић БК Фонтана Београд, победом над Сашом Пулигићем БК „Марчета“ Београд.