У целој Србији је јутрос температура испод нуле, а у већем делу земље пада слаб снег, показују подази РХМЗ.
Најхладније је на Копаонику, где је магла, и у седам сати било је минус 15 степени Целзијуса, минус 14 било је у Сјеници, минус 12 на Златибору, а по минус 11 у Димитровграду и на Црном Врху.
У Смедеревској Паланци је према пподаима РХМЗ у 10 часова измерена температура од -3 степена целзијуса.
Возачима се саветује да користе зимске пнеуматике и поштују ограничења брзине.
Због ниских температура постоји могућност појаве местимичне поледице на путевима, а поготово на деоницама које се простиру дуж речних токова, котлина, клисура као и на путним објектима.
Моле се учесници у саобраћају да возе пажљиво и да прилагоде брзину кретања условима на путу. Саветује се возачима да без зимске опреме и ланаца не крећу на пут, а уколико се одлуче на путовање, треба да возе пажљиво.
КОМЕНТАРИ