ДЕРБИ У ЗРЕЊАНИНУ ПРИПАО КОШАРКАШИМА МЛАДОСТИ

Одличном игром у завршници меча кошаркаши Младости су успели да у дерби сусрету 13. кола Друге мушке лиге у Зрењанину против домаћег Пролетера остваре победу резултатом КК Пролетер – КК Младост 67:70 (15:13, 23:16, 20:21, 9:20)

Иако је домаћин имао предност након првог полувремена у наставку утакмице Младост је успела да преузме иницијативу и у последњој четвртини је потпуно преокренула резултат у своју корист и донела важне бодове у Паланку. Младост и Пролетер су делили другу позицију на табели, а са овом победом Младост је задржала друго место са 22 бода колико има и Нови Пазар, док је на челу Слобода са 25 бодова.

Најефикаснији у тиму Младости је био Цветковић са 16, Шпаровић са 15, Старинчевић са 11 и Којић са 11 поена.

Након краће паузе првенство ће бити настављено 20. јануара када ће Младост гостовати у Алексинцу против домаћег Напредка

1. SLOBODA Užice 13 12 1 1107:964 25
2. MLADOST SP Smed. Palanka 13 9 4 1019:894 22
3. NOVI PAZAR Novi Pazar 13 9 4 1042:931 22
4. PROLETER NAFTAGAS Zrenjanin 13 8 5 1048:1029 21
5. NAPREDAK BOSPHORUS Aleksinac 13 8 5 1161:1050 21
6. ZDRAVLJE LESKOVAC Leskovac 13 7 6 1097:1120 20
7. PLANA Velika Plana 13 7 6 1098:1112 20
8. PIROT Pirot 13 7 6 1084:1015 20