ДУЊА БУДИМИР ОСВОЈИЛА БРОНЗУ НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ ЗА МЛАЂЕ ПИОНИРЕ/КЕ

Данас је у атлетској дворани у Београду у одличној организацији Српске атлетске федерације одржано Првенство Србије за млађе пионире/ке ( 2007/08 и 2009/10 ).
Атлетски клуб „Јасеница“ је представљало 10 такмичара у 5 дисциплина. Освојена је једна бронзана медаља.
Дуња Будимир ( 08 ) је у трци на 200 мет. у конкуренцији 20 такмичарки освојила 3. место резултатом 28.65 сек.,који је то уједно и њен лични рекорд и само 20 минута после финалне трке на 60 метара где је заузела 4. место резултатом 8.50 сек. и такође поставила свој најбољи резултат. У квалификацијама у конкуренцији 108 девојчица заузела 6. место ( 8.57 ) и тим резултатом ушла у финале.

Павле Митровић ( 07 ) је у трци на 800 мет. заузео 5 место са својим личним резултатом 2:29.65 мин.
Ива Семењук ( 09 ) је у трци на 60 мет./пр. заузела укупно 8. место.
Нина Стајић ( 09 ) је у бацању кугле заузела 10. место својим најбољим резултатом 8.11 цм. у конкуренцији 18 девојчица.
Ружица Милосављевић ( 08 ) и Лена Билановић ( 09 ) су данас мало слабије трчале на 800 метара.
Такође смо имали још једну представницу на 60 мет., Илић Анђелу која је трчала свој лични рекорд 9.44 сек.
Имали смо и три дечака најмлађег узраста који су трчали 60 метара, Милан Стевановић ( 10 ) је истрчао ову деоницу за 9.25 сек., његов брат Марко за 9.69 а Михаило Михајловић за 9.90 секунди.
Атлетичаре Јасенице сутра очекује Првенство Србије за старије пионире.