ДВЕ МЕДАЉЕ ЗА ПАЛАНАЧКЕ ЂАКЕ НА ШКОЛСКОМ ПРВЕНСТВУ У КАРАТЕУ

У Панчеву је 7. марта одржано Првенство Србије у каратеу за ђаке основних и средњих школа. Укупно је било око 800 такмичара из 280 школа.

Златну медаљу је освојила Настасија Михајловић ученица ОШ „Олга Милошевић“ у изузетно тешком жребу у категорији девојцица 5. и 6. разредa борбе појединачно -40 кг. Петра Пешић је такође била одлична са 3 победе и два пораза у категорији девојчица 1. и 2.разред кате појединачно апсолутни ниво и заузела је пето место. Даница Цветановић је имала искуснију и старију такмичарку и није успела да се избори за пласман у борбама појединачно 5.и 6.разред +40кг.

На истом такмичењу је и ученица 4. разреда ОШ „ХИМ“ Ана Нијемчевић освојила сребрну медаљу у катама у конкуренцији 21. такмичарке.