КОШАРКАШИЦЕ ПАЛАНАЧКОГ СИСТЕМА САВЛАДАЛЕ ЕКИПУ ХАЈДУК ВЕЉКА

У 16. колу Друге женске лиге Србије, кошаркашице Паланка Система су савладале екипу Хајдук Вељко из Неготина резултатом 93:70 (15:24, 31:21, 29:13, 18:12).

И поред слабог отварања утакмице у првој четвртини (15:24) тренер Станошевић је успео да младе кошаркашице врати у игру.
Била је потребна победа са више од 18 поена разлике. По речима тренера ништа није функционисало, ни игра 1:1 ни зонска одбрана 2:3.
Ипак се на одмор отишло са резултатом 46:46.
Тада се прешло на зонски пресинг а у одбрани на зону 1:2:2 што је потпуно збунило екипу из Неготина и резултирало у трећој четвртини резултатом 29:13. У четврој четвртини је било 18:12.

Стрелци у нашој екипи су били Нина Kовачевић 33 поена (3тр), Наталиа Спаић 27 поена (3тр), Kристина Марковић 25 поена (1тр), Савета Михаиловић 5 поена (1тр), Данијела Ристић 3 поена.