МИЛИЦА НОВКОВИЋ СА СВОЈИМ СПАРТАНЦИМА ОСВОЈИЛА ПЕТ МЕДАЉА НА БАЛКАНСКОМ КАРАТЕ ПРВЕНСТВУ

Паланачки каратисти које тренира Милица Новковић, познатији као Спартанци, на Балканском првенству у Београду су имали запажен успех као репрезентативци Србије.

На такмичењу је учествовало око 800 најбољих такмичара из 10 земаља: Словеније, Босне, Црне Горе, Хрватске, Турске, Македоније, Албаније, Румуније, Бугарске и Србије. Седам спартанаца освојило је 5 медаља,1 златна, 1 сребрна и 3 бронзане.

Златна медаља
Даница Банковић кате апсолутни ниво

Сребрна медаља
Полетарке кате екипно у саставу (Пешић, Џаић, Банковић)

Бронзане медаље
Василије Јаковљевић кате апсолутни ниво
Невена Цветановић борбе – 45кг
Настасија Михајловић борбе – 49кг

Одличан наступ су имале и Петра Пешић у катама 8.место, Лена Бисенић у борбама +50кг, Анђела Стефановић 5.место у борбама – 49кг (изгубила у борби за медаљу).