МИЛИНКОВИЋ ОСВОЈИО ЗЛАТНУ И СРЕБРНУ МЕДАЉУ НА 30. ВЕТЕРАНСКОЈ АТЛЕТСКОЈ БАЛКАНИЈАДИ

На 30 Ветеранској Атлетској Балканијади која се 2021 год одржала у Албанији од 17-19 септембра у месту Kолце, наступио је и члан Атлетског клуба Елит из Смедеревске Паланке (М50) Ненад Милинковић.

Милинковић је, у јакој конкуренцији најбољих бацача, на Балкану освојио златну медаљу у бацању копља (50.70 м,700 гр копље најдужи хитац од свих бацача копља на Балканијади и лични рекорд (49.87)), сребрну медаљу у бацању кугле (12.38 м ,6 кг лични рекорд ) и пето место у бацању диска (34,12 м,1.5 кг лични рекорд).

На надморској висини од 900 м такмичило се преко 900 атлетичара са гостима из Украјне и Белорусије. Милинковић се овом приликом захвалио Управи клуба Елит на помоћи као и преседнику Општине Смедеревска Паланка Николи Вучену на помоћи ради одласка на Балканијаду и успешним припремама које су одрађене у претходном периоду.

Следеће дворанско је заказано у Словенији, Ново Место, док је у Септембру 2022 Балканијада у Грчкој .