ОДЛИЧАН УСПЕХ ПАЛАНАЧКИХ ЂАКА НА ШКОЛСКОМ ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ У АТЛЕТИЦИ

Данас је у Крушевцу одржано државно-школско првенство у атлетици. У конкуренцији мини атлетике за ученике од 1.-4. разреда.

Тамара Ивковић ученица ОШ ХРШ освојила је 1. место у дисциплини бацање вортекса, даљином 44.85 метара. У истој дисциплини Новак Јанковић из ОШ ХИМ заузео је 6 место али он се такмичио са дечацима који су две године старији од њега.

У мини атлетици узраста 5. – 6. разред, Мила Милосављевић из ОШ ХРШ, заузела је 2. место скоком од 4.83 цм док је Маја Вићентијевић из ОШ Олга Милошевић у трци на 60 метара заузела 5.место са времемном 8.99 секунди.

Женска екипа Паланачке гимназије, заузела је 4. место. Павле Јанковић је у конкуренцији средњошколаца освојио 4. место у бацању кугле.