ПАЛАНАЧКА АТЛЕТИЧАРКА ИВАНА ЂУРИЋ ТРЕЋА НА БАЛКАНИЈАДИ У ИНСТАНБУЛУ

Атлетичарка Ивана Ђурић, чланица Атлетског клуба Елит из Смедеревске Паланке, је на Балканском јуниорском првенству у атлетици у Инстанбулу освојила бронзану медаљу у бацању копља. Ивана је за бронзано одличје поставила и свој лични рекорд бацивши копље од 500 гр на даљину од 51,53 метара. Испред Иване на постољу су се нашле две домаће такмичарке (Турска).

Ово је највећи успех паланачке атлетичарке до сада и њеног тренера Ненада Милинковића.

Репрезентација Србије за јуниоре и јуниорке освојила је укупно девет медаља на Балканијади. Првенствo Балкана У18 је одржано је јуче у Истанбулу, а ми смо имали укупно 30 представника. Наша земља освојила је једну златну медаљу, пет сребрних и три бронзане. У укупном пласману Србија је и у мушкој и у женској конкуренцији освојила четврто место.