ПАЛАНАЧКИ АРМАГЕДОН ПОБЕДИО АМЕРИКАНЦЕ ПА ИСПАО ОД ВРБАСА НА 3

Испред Београдске Штарк арене овог викенда се одржава изузетно јак 3X3 челинџер турнир. На турниру учествује и екипа Армагедон из Смедеревске Паланке у саставу Дарко Рнић, Златан Омановић, Един Весковић и Јован Антић, која на жалост није успела да се пласира у финале турнира.

Победник друге квалификационе групе челенџера у Београду је екипа Аваија, која је остварила победе против екипа Kолорадо Сити и Армагедона и пласирала се у Групу Д, где ће се састати Љубљаном и Kрањом.

Друга српска екипа, Армагедон из Смедеревске Паланке,  остварила је једну победу, али уз пораз од Аваија, то није било довољно да се пласирају у главни жреб.

У другој утакмици пве квалификационе групе састали су баскеташи Паланачког Армагедона и Колорадо Сити, а после великог преокрета славили су домаћи играчи са 20:17. Домаћи баскеташи отворили су утакмицу промашајима са полудистанце, а прилику са пенала није искористио Рнић. Ипак, после готово два минута игре, из незгодне позиције погодио је Рнић и донео први поен Армагеддону. Мини-серијом Рнића и Антића, Армагедон је успео да стигне до изједначења, а новом двојком Рнића уследио је потпуни преокрет. Чинило се да су Паланчани отписани, али само два и по минута пре краја били су у оредности од два поена. У потпуности су се разиграли српски играчи, поново је Антић био прецизан са дистанце, али је Колорадо узвратио на исти начин. Само поен предности имао је Армагеддон, када се баскеташ Колорада нашао на линији пенала и погодио за 15:15. Само 40 секунди пре краја Рнић је био половичног успеха приликом извођења пенала, али је био сјајан под кошем и погодио за 18:16. Тачку на утакмицу ставио је Антић са два пенала и коначних 20:17.

У директном окрашају за прво место у квалификационој групи и пласман у Групу Де састали су се баскеташи Аваија и Армагеддона, а као победници изашли су играчи Врбаса са 21:10. Велика борба вишена је у овом мечу, а после непуна четири минута, Аваи је водио са 9:4. Погађао је Поповић из игре и предводио свој тим, а сјајно закуцавање извео је Стојачић за 10:4. Армагеддон није налазио решења за сјајну одбрану Аваија, да би уследила серија поена Врбаса. На нову двојку Поповића, Стојачић је додао поен са линије пенала за 18:6, те је питање победника практично решено. Сјајан потез извео је Антић, који је погодио под кошем после соло продора, да би Весковић погодио са дистанце. Ипак, на исти начин узвратио је Стојачић и донео 20:9, а времена није било за резултатски преокрет. Тачку на утакмицу ставио је Стојачић новим кошем за коначних 21:10.

Извор Баскет 3X3