ПАЛАНАЧКИ ШАХОВСКИ ВЕЛЕМАЈСТОР РИСТИЋ ОСВОЈИО ЗЛАТО СА ЕКИПОМ СРБИЈЕ НА ЕВРОПСКОМ ВЕТЕРАНСКОМ ПРВЕНСТВУ

У свом првом учешћу на Европском ветеранском првенству екипа Србије у категорији преко 50 година у Новом Саду убедљиво је освојила златну медаљу победама над свим ривалима с којима су се срели на шаховском бојишту.

У тиму који је освојио злато био је и познати паланачки велемајстор Ненад Ристић. Поред Ристића титулу за нашу земљу освојили су велемајстори Милош Павловић, Горан М. Тодоровић, Синиша Дражић и интернационални мајстор Зоран Арсовић, под вођством селектора Милана Божића.

Коначна табела (преко 50 год.): 1. Србија 16, 2. Италија 14, 3. Шведска 12, 4. Србија – Шахматни Кружок 10, 5. Данска 8, 6. Србија – Србобран 6, 7. Србија – Промоција 4, 8. Србија – Југовић 2, 9. Србија – Пензионер 0.