ПОРАЗ КАДЕТА СРБИЈЕ ОД НЕМАЦА

170504_ser_ire_u17_033

Немачка је оправдала улогу фаворита у другом колу Европског првенства за фудбалере до 17 година, које се одржава у Хрватској. Савладала је селекцију Србије са 3:1 (2:0).

Стрелци за Немачку били су Елијас Абахубака у 7. минуту из пенала, Џон Јебоа у 39. и Ерик Махејчак у 61, док је једини стрелац за Србију био Филип Ступаревић у 75. минуту из пенала.

Немци су овом победом практично изборили пласман у четвртфинале јер су у првом колу убедљиво савладали Босну и Херцеговину 5:0.

Изабраници селектора Перице Огњеновића ће имати шансу да се у  трећем колу групне фазе такмичења ипак домогну осмине финала, али је за то потребан тријумф над Босном и Херцеговином (прекосутра, 12 ч).