окт 21 2017

(ВИДЕО) КОШАРКАШИ МЛАДОСТИ НАДИГРАЛИ ЕКИПУ НОВОГ ПАЗАРА

Кошаркаши Младости су оправдали очекивања за пласман у виши ранг такмичења, пошто су у дерби сусрету 3. кола Друге лиге Србије савладали екипу Новог Пазара резултатом 81:76 (28:11, 17:14, 20:29, 16:22).

Младост је као и у претходним мечевима у првом полувремену показала зубе и стекла завидну предност. Међутим пад концентрације и промена ритма игре у другом делу довели су до праве драме у самој завршници. Пулени тренера Марка Димитријевића, иначе бившег тренера Младости, успевају да смање разлику у поледњем минуту на свега три поена. Ипак Младост је побољшала одбрану и у пенал завршници, уз свесрдну помоћ публике, заслужено победила и узела нове бодове што нам је потврдио и тренер Душан Радовић након утакмице и уједно се захвалио публици на подршци у последњим минутима меча, и позвао их да дођу на следећи дерби који се игра у Великој Плани.

Најефикаснији у тиму Младости су били Срђан Стојановић са 19 поена, 3 тројке, Петар Шпаровић са 13 поена, Немања Арсић са 13 поена и 14 скокова, Стеван Тапушковић 11 поена,  Драшко Радовић 10 поена, 2 скока и Илија Цветковић са 10 поена и 6 скокова а допринос је дао и Јован Старинчевић са 5 поена.

У тиму Новог Пазара најефикаснији су били Тарик Брунчевић са 26 поена, Санел Мукановић са 12 поена и Душан Филиповић са 11 поена.

Паланчани имају три победе у три кола и све снаге су сада усмерене у наредни комшијски дерби против екипе Плане.

Послушајте изјаве тренера за наш портал након утакмице и погледајте драматичну завршницу.