«

»

авг 10 2017

Štampati ovo Чланак

ЖЕНСКА ЈУНИОРСКА КОШАРКАШКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕДВОЂЕНА ИВАНОМ КАТАНИЋ ПЛАСИРАЛА СЕ У ЧЕТВРТФИНАЛЕ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА

Женска јуниорска репрезентација Србије, играчице рођене 1999. године и млађе, пласираласе у 1/4 финале Европског првенства које се одржава у Шопрону (Мађарска). Изабранице Милоша Павловића после велике борбе и драматичне завршнице успеле су у мечу осмине финале да сломе отпор селекције Летоније.

Иако је наш тим био евидентно бољи ривал због брзоплетости и бројних промашаја никако није успевао да преломи утакмицу. То као да је давало наду селекцији Летоније која је на истеку 30. минута опасно припретила и смањила на 48:45. Увукла се нервоза у редове нашег тима, што је ривал искористио и убрзо дошао до изједначења, а затим и до вођства 51:50.

Више од четири минута Србија је била без поена из игре, кад је коначно погодила Ивана Kатанић и донела изједначење – 55:55 (37. минут). После промашаја Теодоре Турудић и Мине Ђорђевић са линије слободних вацања, Летоније је повела са 58:56 и српске репрезентативке су на минут и по пре краја биле у веома тешкој ситуацији. Међутим, кад је било најважније Невена Димитријевић и Невена Наумчев погађају две везане тројке и доносе велики тријумф и славље Србији.

Наше репрезентативке ће у четвртфиналном мечу играти са победником из дуела Италија-Сковенија