Саобраћајне незгоде у Србији: током претходне недеље догодила се 631 саобраћајна незгода, у којима је погинуло 5, а повређено је 314 особа, кажу за „Телеграф.рс“ из УСП.
-Јуче, око 1 час после поноћи, на аутопуту, код места Михајловац, у смеру од Ниша ка Београду, догодила се саобраћајна незгода, након што је возач у стању веома тешке алкохолисаности, близу 2 мг/мл алкохола у крви, сустигао и ударио возило које се кретало испред, након чега је смртно страдао возач из тог возила.
Такође, јуче нешто после 15 часова, на државном путу првог Б реда, на деоници од Тополе ка Младеновцу, возач мотоцикла М.М. (23) је услед неприлагођене брзине изгубио контролу над возилом и слетео са леве стране коловоза, након чега је ударио у дрво и по пријему у здравствену установу преминуо.
– Поштујте прописе, прилагодите брзину условима у саобраћају. Не конзумирајте алкохол или друге психоактивне супстанце ако треба да управљате возилом. Од ваше одлуке и понашања зависи и ваш и животи других учесника у саобраћају. Из Управе саобраћајне полиције желимо вам пријатан дан и безбедно путовање- кажу из УСП.
телеграф.рс