Home ОПШТИНАДечја недеља у ПУ „Чика Јова Змај“ – Паланачки малишани кроз игру, машту и стваралаштво

Дечја недеља у ПУ „Чика Јова Змај“ – Паланачки малишани кроз игру, машту и стваралаштво

Предшколска установа „Чика Јова Змај“ из Смедеревске Паланке и ове године активно обележава Дечју недељу, која се одржава у периоду од 6. до 10. октобра 2025. године под слоганом:
„Имам права да се играм, да се смејем, маштам, стварам и у бољи свет претварам.“

Током пет дана, малишани из свих вртића уживаће у занимљивим, едукативним и креативним активностима, које промовишу дечја права, дружење, сарадњу и развијање маште.

Првог дана, у понедељак, обележава се Дан дечјих права, када ће васпитачи кроз разговоре и радионице подсетити децу на важност поштовања и уважавања сваког детета.

У уторак, активности ће бити посвећене теми „Маштам, стварам“, кроз ликовни дан током кога ће малишани бојама и цртежима изразити своје мисли, снове и машту инспирисану овогодишњим слоганом.

Среда, 8. октобар, биће у знаку спорта — биће организован спортски дан, а посебан догађај биће традиционална „Шеширијада“, која ће се одржати у 17 часова у центру града, уз учешће деце, родитеља и васпитача.

У четвртак, најмлађи ће показати своју креативност и самопоуздање кроз модну ревију, где ће прошетати своје маштовите креације направљене у вртићу.

Последњег дана, у петак, одржаће се радионица о другарству „Деца – деци“, током које ће малишани учити о пријатељству, толеранцији и међусобној помоћи.

Дечја недеља у Паланци и ове године носи снажну поруку — свака игра, осмех и маштање подсећају нас да је детињство време које треба неговати и чувати.

 

Шта наше тело произведе за годину дана

Сви знамо како наше тело функционише.У људском телу се непрестано одигравају разне промене.Многих биолошких промена у нашем телу које се одиграју нисмо ни свесни.У наставку прочитајте шта све наше тело „произведе“ за годину дана…

Наша коса порасте за годину дана целих 15, 2 центиметра,а наши нокти ма колико их сецкали порасту за 3,8 центиметара.

Људска кожа односно наша кожа се стално обавља тако за годину дана са нас отпадне слој мртвих ћелија тежак невероватних 3,9 килограма

За једну годину свог живота миисплачемо просјечно 83 литра суза а излучимо 363 литра зноја као и 227 литара пљувачке.Што се тиче Ффизиолошких потреба наше тело за годину дана се ослободи 503 литара урина као и 163 килограма измета.

Као што видете много тога се деси у нашем орагнизум многе промене а да њих ми готово нисмо ни свесни.

You may also like