Четвртак, новембар 13, 2025
Home СРБИЈАОДРЖАНА ДРУГА РЕДОВНА СЕДНИЦА ОКРУЖНОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ПОДУНАВСКОГ УПРАВНОГ ОКРУГА

ОДРЖАНА ДРУГА РЕДОВНА СЕДНИЦА ОКРУЖНОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ПОДУНАВСКОГ УПРАВНОГ ОКРУГА

Друга редовна седница Окружног штаба за ванредне ситуације Подунавског управног округа у 2025. години одржана је данас у седишту Управног округа у Смедереву.

На седници су поднети исцрпни извештаји о активностима и стању у области заштите и спасавања на територији округа, који су једногласно усвојени.

Најважнија тачка дневног реда била је усвајање Предлога годишњег Плана рада Окружног штаба за ванредне ситуације за 2026. годину, који ће бити достављен Сектору за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова Републике Србије.

План предвиђа даље јачање капацитета јединица цивилне заштите, унапређење координације између локалних штабова и институција, као и спровођење едукација и превентивних активности ради ефикаснијег реаговања у случају елементарних непогода и других ванредних ситуација.

ЗАНИМЉИВОСТИ: МЛАДЕНЦИ НАСМЕЈАЛИ ГОСТЕ ДО СУЗА

На Балкану, свадбе су увек посебне – пуно емоција, музике, хране и незаборавних тренутака.

Али један млад брачни пар одлучио је да направи нешто потпуно другачије и приреди призор који је насмејао читав регион.

Уместо класичне свадбене торте, младенци су се одлучили за – огроман комад пршуте!

Њихов несвакидашњи потез забележен је на ТикТоку, а снимак је у рекордном року постао виралан широм Балкана.

Уместо торте – пршут! Младенци насмејали госте до суза

Када је дошао свечани тренутак за сечење свадбене торте, младенци су пред свима свечано зарезали… пршут!

На видеу се види како пар стоји испред пршуте са натписом „Свадбена торта“, док гости не могу да зауставе смех.

„Оно кад чекаш слатко у сватовима“, стоји у опису снимка који је изазвао прави хаос на друштвеним мрежама.

„Ово може да се деси само на Балкану”

Уместо романтичне музике и класичног сечења торте, младенци су ножем симболично секли парче пршуте, док су гости иза њих аплаудирали и смејали се из свег гласа.

Цео призор деловао је толико духовито да су многи у коментарима писали да „ово може да се деси само на Балкану“.

ТикТок преплављен коментарима: „Скупљи тај пршут него торта!”

Снимак је убрзо постао један од најгледанијих ТикТок видеа са свадби у региону.

Коментари су се низали један за другим:

„Скупљи тај пршут него торта!“

„Боље од било каквог колача!“

„Легенде!“

„Свака част за идеју, срећно младенцима!“

„Е ово је торта по мом укусу!“

„Најбалканскија свадба икада!“

Многи су се сложили да је ово најбоља свадбена идеја године и да ће овакав тренутак бити тешко надмашити.

Свадба за памћење и ТикТок рекорд

По реакцијама, јасно је да су младенци успели да направе славље за памћење.

Њихова необична „торта” постала је симбол балканског хумора и традиције, али и показатељ да се права забава крије у оригиналности и духу заједништва.

You may also like

Leave a Comment