Генерални директор Светске здравствене организације (СЗО) Тедрос Адхан Гебрејесус изјавио је да се очекује повећање броја случајева хантавируса због периода који је протекао између појаве првог случаја и потврде заразе.
Говорећи на конференцији за новинаре, Тедрос је навео да је први случај забележен 6. априла на крузеру МВ Хондиус, док је инфекција потврђена као заразна тек око 24. или 25. априла, пренео је Скај њуз.
Према његовим речима, током тог периода путници су имали бројне међусобне контакте, што повећава могућност даљег ширења хантавируса упркос превентивним мерама које су касније уведене.
- Очекивали бисмо више случајева – рекао је Тедрос, додајући да период инкубације хантавируса траје између шест и осам недеља.
- “ПОШТА СРБИЈЕ” УВЕЛА НОВУ ОПЦИЈУ Овде можете подићи решења о порезу на имовину!
- Општинска организација пензионера Смедеревске Паланке обележила 79 година постојања и рада
- НАЈАВЉЕНО ИСКЉУЧЕЊЕ СТРУЈЕ У ОПШТИНИ СМЕДЕРЕВСКА ПАЛАНКА ЗА 14. МАЈ
- СРБИ МАСОВНО КУПУЈУ ПОЛОВЊАКЕ ИЗ ОВЕ ЗЕМЉЕ, А МНОГИ КРИЈУ ОЗБИЉНЕ ПРОБЛЕМЕ
- ФУДБАЛСКИ ОМЛАДИНЦИ ЈАСЕНИЦЕ СВЕ БЛИЖИ ПРВОЈ ЛИГИ ФСР ЗАПАДНЕ СРБИЈЕ





