Početna » АТЛЕТИЧАР ЈАСЕНИЦЕ ПАВЛЕ МИТРОВИЋ ШЕСТИ НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ НА 400 МЕТАРА!

АТЛЕТИЧАР ЈАСЕНИЦЕ ПАВЛЕ МИТРОВИЋ ШЕСТИ НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ НА 400 МЕТАРА!

Изузетно талентовани атлетичар Јасенице из Смедеревске Паланке Павле Митровић (16) наставио је серију веома добрих резултата у текућој сезони.

Он је на Првенству Србије за млађе јуниоре (до 18 година), које се одржава у Новом Пазару, заузео шесто место у трци на 400 метара.

Павле је истрчао резултат од 54,83 секунде и био најбоље пласирани такмичар ван војвођанских клубова. До медаље га је делило нешто више од две секунде. Такође, међу финалистима је био најмлађи.

Иначе, Павле Митровић је недавно освојио златну медаљу на Првенству Централне Србије резултатом 54.06 секлунди, био је нешто бржи него на државном шампионату, али би и са тим временом заузео шесто место.

Перспективни Паланчанин се ове сезоне истакао и сјајним тркама на школским атлетским такмичењима.