Početna » БАСKЕТАШИ ПАЛKИСА 3X3 ОСВОЈИЛИ ПРВО И ТРЕЋЕ МЕСТО НА ТУРНИРУ ПРВЕНСТВА СРБИЈЕ У БАБУШНИЦИ!

Изузетно успешан викенд за баскеташе Палкиса 3×3 из Смедеревске Паланке. Они су учествовали на турнуру у Бабушници, у оквиру Рода 3×3 Првенства Србије.

Паланчани су освојили треће место у главној сениорској конкуренцији и прво место у категорији баскеташа до 20 година (У20). Имали су велику подршку домаће публике.

У конкуренцији У20 и у сениорској конкуренцији за тим тренера Драгана Потића наступили су Урош Потић, Бојан Спасић, Милош Мајсторовић и интернационалац Рој Минакариза из Бурундија.

Они су у групној фази до 20 година победили екипу Фантазија (21:14) и екипу Мој Стан 010 (21:20). У полуфиналу савладали су екипу 40+ (21:16), а у финалу убедљиво екипу Југ Инжењеринг (21:9)

У главној конкуренцији наступили су под именом Палкис јуниор и занимљиво је да су у првом мечу победили прву екипу Палкиса 3×3 (Драган Потић, Милан Милановић,Марко Петровић и Ненад Филиповић) са 21:20.

Kасније, Палкис јуниор је изгубио од Електронског господара (16:21), али је у четвртфиналу победио 3×3 Туррес (21:20). У полуфиналу Паланчани су поражени од екипе Kрушевац Мастер (21:11).

Прва екипа Палкиса у сениорској категорији је поражена у четвртфиналу од екипе Kрушевац Мастер са 22:12.