Црвени крст у Смедеревској Паланци обележио Месец менталног здравља

Link kopiran u privremenu memoriju!

Црвени крст Смедеревска Паланка организовао је у центру града акцију поводом обележавања Месеца менталног здравља, са циљем да се јавности скрене пажња на значај очувања психичког здравља и важност подршке младима.

Овогодишња кампања реализована је под слоганом „Промоција менталног здравља међу младима”, а волонтери и представници Црвеног крста разговарали су са грађанима о темама које се односе на емоционално благостање, психичку стабилност и значај међусобне подршке.

Током акције посебан акценат стављен је на младе, са поруком да је важно отворено говорити о менталном здрављу, препознати проблеме на време и потражити помоћ када је потребна.

Из Црвеног крста истакли су да су овакве активности важне како би се подигла свест о очувању менталног здравља, смањиле предрасуде и охрабрили млади да брину о себи, својим емоцијама и квалитету живота.

Акција је привукла пажњу бројних грађана, а организатори су поручили да ће и убудуће наставити са едукативним и хуманитарним активностима усмереним ка очувању здравља и добробити заједнице.

Tagovi