Кошаркашице CSK Rolling Thunder оствариле су велику и значајну победу у петом колу Квалитетне лиге за јуниорке, савладавши у дербију кола прошлогодишњег шампиона Регионалне јуниорске лиге – екипу ОКК Багдала резултатом 81:71.
Паланчанке су у утакмицу ушле одлучно и сигурно, што је већ на старту донело вођство од 9:2. Иако је до краја прве четвртине дошло до резултатског егала, домаће играчице су први период ипак завршиле са минималном предношћу – 21:19. Кључни моменат меча уследио је у другој четвртини, када је CSK Rolling Thunder појачао ритам у одбрани, неутралисао нападе противника и на полувреме отишао са убедљивих 44:29.
Трећа деоница донела је пад концентрације и нешто слабију одбрану, што је резултирало изједначеном четвртином. Ипак, након кратке паузе и савета тренера, обе екипе су у последњи период ушле са пуно енергије. У таквом односу снага, Паланчанке су показале зрелост, контролисале игру и сачувале резултатску предност, ставивши тачку на меч убедљивом победом.
- CSK Rolling Thunder срушио шампиона: Паланчaнке и даље без пораза у јуниорској лиги
- Велико интересовање за „Трофеј Смедеревска Паланка“ – шах се враћа на велику сцену
- У ПАЛАНАЧКОЈ ГИМНАЗИЈИ ПРЕДСТАВЉЕН ПРОЈЕКАТ „КУТАК ЗА ПОСЕБАН ТРЕНУТАК“
- ВУЧЕН ПОСЕТИО ПОРОДИЦУ СТОЈАНОВИЋ У НОВОАСФАЛТИРАНОЈ УЛИЦИ ЈОВЕ ТОРБИЦЕ
- „ВАТРА НИЈЕ ИГРА“ – ПРЕДАВАЊЕ О БЕЗБЕДНОСТИ У ОШ „ХЕРОЈ РАДМИЛА ШИШКОВИЋ“
Екипа CSK Rolling Thunder и даље је без пораза и овом победом додатно је учврстила позицију једног од главних кандидата за пласман на завршни турнир. Посебно охрабрује податак да су Паланчанке до сада примиле најмање поена у лиги, што потврђује да тренутно играју најбољу одбрану у такмичењу.
Најефикаснија играчица утакмице била је капитен Катарина Васић, која је била надомак трипл-дабла – 29 поена, 10 скокова, 8 асистенција и 6 освојених лопти. Одличан учинак имала је и Мина Станковић са дабл-даблом од 20 поена (четири тројке), док су се у стрелце уписале и Стојановић (14), Петровић (11), Ђорђевић А. (7) и Ђорђевић Т. (2).
У наредном колу, 27. децембра 2025. године, CSK Rolling Thunder гостује екипи Темнића из Варварина, чиме ће бити закључен први део сезоне за јуниорке.
БОНУС ВИДЕО:
ЗАНИМЉИВОСТИ: ИЗГУБИО НОВЧАНИК ПРЕ 11 ГОДИНА, НАШАО ГА КОД МЕХАНИЧАРА
Новчаник који је један радник Фордове фабрике изгубио током смене 2014. године појавио се више од деценије касније – и то на месту на које нико не би ни помислио.
Све је почело крајем 2014. године, када је тадашњи радник Форда Ричард Гуилфорд изгубио новчаник током смене у фабрици. Новчаник му је некако склизнуо из џепа кошуље док је радио на једном моделу Форд Едге, али је у гужви и буку производне траке то остало неопажено.
Новчаник остао заглављен испод хаубе
Новчаник је остао скривен испод хаубе аутомобила, тачније између филтера за ваздух и других компоненти, док је тај исти аутомобил путовао кроз више држава, прелазећи стотине хиљада километара и мијењајући власнике.Тек у јуну 2025. године локални механичар из аутосервиса у месту у Минесоти приликом сервисирања Форда Едге открио је стару кожну футролу. Kад је отворио новчаник, остао је затечен – унутра се налазила Ричардова пропусница за фабрику Форд, оригинална документација, око 15 долара готовине, неколико поклон картица у вредности око 250 долара, па чак и лутријски листићи.
Механичар је потом преко друштвених мрежа успео да пронађе власника новчаника и пошаље му га натраг. Бивши радник, који се у међувремену повукао у пензију, остао је без текста када је након више од једне деценије дознао да је његова ствар пронађена и враћена.
Ова прича не само да је дирнула многе због своје необичне логике и случајних околности, већ и због чињенице да су поклон картице и део документације остали очувани, упркос дугогодишњем „путовању“ у мотору аутомобила.