Početna » ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА: ПАРТЕНОН ДО ПОБЕДЕ У ПОСЛЕДЊЕМ МИНУТУ!

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА: ПАРТЕНОН ДО ПОБЕДЕ У ПОСЛЕДЊЕМ МИНУТУ!

Још једна узбудљива футсал утакмица у хали ОШ Вук Kараџић у Смедеревској Паланци и велика радост за бројне навијаче Партенона!

од Паланка данас
0 Коментар

Њихови љубимци су остварили изузетно важну победу, голом у последњем минуту, против изузетно добре екипе из Kуршумлије.

У 8. колу Друге футсал лиге Партенон-Беле Цркве 3:2 (1:1).

Тврда, динамична, жустра, тактички садржајна утакмица, у којој је осетно ослабљени Партенон јуначки испарирао спремној, искусној и квалитеној екипи гостију.

Да су и Беле Цркве извукле позитиван исход не би било незалужено, али историју пишу победници. А то су Паланчани, ношени феноменалном подршком са трибина, оставили су „срце на паркету“.

Гости су повели мајсторским голом Јована Јовановић из слободног ударца, да би у истом минуту сјајни Александар Тацковић направио још једну бравуру по левој страни и закуцао лопту под пречку за 1:1. То је био резултат полувремена, у коме је бриљирао и голман домаћих Боле Нађ, а Беле Цркве имале доста прлика. Истина, било их је и на супротној страни.

У настаку висок пресинг Партенона и идеалан старт. Севнула је левица старог мајстора, пивота Александра Максимовића, за 2:1. Ипак, као и у првом делу, у истом минуту погодак и на супротној страни. Пројектил Јована Јовановића, који ни два голмана не би зауставила, за нови егал.

До финиша прави рат на терену. Без много лепих акција, али са пар изгледних прлика и доста прекида. Муку мучи тренер Вељко Спасојевић са повредама. И у на овом мечу два најискуснија играча Драган Ђорђевић и Марко Марковић су имали проблема, па су их одлично одменили најмлађи Александар Ђорђевић и Филип Јовановић.

Тон игри Партенона дали су Стефан Радић, Стефан Kокотовић,Стефан Туфегџић, а уз Максимовића, разлику је правио играч утакмице Александар Тацковић. Над њим је голман гостију у последњем минуту направио прекршај за пенал, који је сигурно извео Kокотовић.

Ерупција одушевљења, а Паланчани су издржали 30 секунди до краја и сачували велика три бода.