петак, април 26, 2024
Početna » ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА: ВАЖНА ПОБЕДА ПАРТЕНОНА ПРОТИВ СМЕДЕРЕВАЦА!

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА: ВАЖНА ПОБЕДА ПАРТЕНОНА ПРОТИВ СМЕДЕРЕВАЦА!

Изузетно важна победа футсалера Партенона у борби за опстанак у Другој футсал лиги Србије. У 19. колу савладана је веома добра и полетна екипа Смедерева резултатом 7:5, у отвореној утакмици, правом надигравању, са доста голова, лепих акција на обе стране, али и пропуштених прилика..

Расположени су били играчи оба тима и поред 12 голова, публика је могла да види и добре интервенције оба голмана, као и надахнуте потезе и креације.

Почетак утакмице није наговештавао ефикасан меч, првих десетак минута домаћин је имао иницијативу, Смедеревцу су такође у пар наврата озбиљно припретили, али су мреже мировале.

И онда права канонада голова. За само двадесетак секунди по један погодак на обе стране и одличан период игре Партенонаца, који су коначно своје шансе релаизовали и стекли три гола предности (4:1).

Међутим, у финишу првог дела, Смедерево се буди и након две веома тачне акције на одмор одлази са голом заостатка (4:3).

Забринули су се у табору Партенона, а и навијачи, да ће се поновити слика са неких претходних мечева, јер су гости брзо у уводу другог полувремена изједначили.

Нервоза се тада увукла у играче домаћег тима, ревија промашаја и егал утакмица све до последњих пет-шест минута.

Веома прецизним ударцем повратник у тим Филип Јовановић враћа предност Партенону, а буди се и нападач Воја Стојановић, након пар пропуштених зицера, са два мајсторска гола решава питање победника. Гости су само ублажили пораз у самом финишу дуела за коначних 7:5

Стрелци за Партенон Воја Стојановић 3 гола, Петар Миловановић 2, Филип Јовановић и Александар Тацковић по 1 гол. За Смедерево Пауновић 3 и Васић 2 гола.

Овим тријумфом Партенон је повећао шансе у борби за опстанак, али су им потребни бодови у две наредне утакмице, које ће играти у Смедеревској Паланци.