Početna » ФУДБАЛЕРИ ЈАСЕНИЦЕ 2017 ОСВОЈИЛИ КУП ОФС СМЕДЕРЕВСКА ПАЛАНКА!

ФУДБАЛЕРИ ЈАСЕНИЦЕ 2017 ОСВОЈИЛИ КУП ОФС СМЕДЕРЕВСКА ПАЛАНКА!

У финалној утакмици Купа на територији Општинског фудбалског савеза Смедеревске Паланке састале су се две најкавлитеније екипе из врха Подунавске окружне лиге.

Победник је паланачка Јасеница 2017, која је савладала екипу Железничара из Кусатка резултатом 1:0.

Пред добро попуњеним гледалиштем Градског стадиона, утакмица је решена у 49. минуту, када је најбољи појединац сусрета Александар Тацковић, велико појачање Јасенице, одлично реаговао у казненом простору гостију, након корнера и одбитка.

Иначе, поред постигнутог поготка, брзоноги Глибовчанин је имао још неколико изразитих шанси, као и његов саиграч Марко Петронијевић, али је сјајан на голу Кусачана био Радојковић.

Могли су у финишу Паланчани да буду кажњени за бројне промашаје, јер је Железничар имао ситуацију за поравнање. Истакао се и Марко Радојковић на голу Јасенице.

Заслужена победа Јасенице 2017 и пехар у рукама капитена Бојана Илића. Добра увертира за оба тима пред пролећну сезону.

Градски стадион. Гледалаца око 300. Судија:Стефан Кочић(Церовац). Стрелац: 1:0 Тацковић 49.минут . Жути
картони:Јешић, Тацковић, Илић, Поповић (Јасеница 2017), Тацковић, Ћертић(Железничар).

Јасеница 2017: Радојковић, Гајић , Јешић ( Петровић ),Илић , Мишић , Тацковић , Ђурђевић , Поповић , Петронијевић , Агатоновић , Петковић .
Железничар: М.Радојковић , Бајчић (Нешић ), Бабић, Јеленић, Маринковић ( Вићић), Танасковић, Гмитровић, Тацковић (Ћертић), Ф.Радојковић (Милорадовић ), Марковић, Гајић .

Играч утакмице:Тацковић (Јасеница 2017 )

ТЕКСТ И ФОТО: Н. Павловић (Спортски журнал)