четвртак, април 25, 2024
Početna » ФУДБАЛЕРИ СМЕДЕРЕВА ПОБЕДНИЦИ КУПА ФС ПОДУНАВСКОГ ОКРУГА

ФУДБАЛЕРИ СМЕДЕРЕВА ПОБЕДНИЦИ КУПА ФС ПОДУНАВСКОГ ОКРУГА

Данас је у Марковцу одиграна финална утакмица Kупа на територији Фудбалског савеза Подунавског округа.

У сјајном амбијенту стадиона „Стари храст“ у Марковцу фудбалери Смедерева 1924. лидери Српске лиге-Запад, победили су домаћи тим Напретка, првопласираног на табели Српске лиге-Запад.

Смедеревци су тријумфовали резултатом 4:1, головима Милош Јанковића у 60. и 78. минуту, Милоша Зличића у 66. и Милета Савковића у 88. минуту.

Једини погодак за Марковчане, који су пружили јак отпор, постигао је Ђорђе Славковић у 68. минуту утакмице.

Почели су Смедеревци у комбинованом саставу, али Напредак, први на табели Подунавске окружне лиге са чак 15 бодова предности у односу на другопласирану Слогу, није се дао. У бележници су остале шансе Смедереваца, Милоша Јанковића и Филипа Илића, после ударца главом Николе Филиповића лопта је погодила стативу, али резултат се није мењао.

Четворострука измена коју је тренер Смедерева Сава Шашић извршио на почетку другог полувремена дала је резултат. Сеф Марковачана је откључао Милош Јанковић, искористивши центаршут Севића са десне странеи на другој стативи главом спровео лопту у мрежу.

Након тога оклопници појачавају и у 66. минуту Милош Зличић избија сам пред голмана домаћих и најбољи стрелац Српске лиге Запад лако реализује прилику.

Kада су сви помислили да је утакмица готова домаћи се враћају у живот преко капитена Ђорђа Славковића који одличним шутем савладао Антића. Имао је шансу Славковић и да изједначи резултат, али је Антић на голу Смедерева био на висини задатка.

Све недоумице решио је Јанковић својим другим голом у 78. минуту шутем са 16 метара, лопта је само мало закачила стативу и завршила у мрежи.

Kоначан резултат постављен је десетак минута касније када је Миле Савковић изашао сам испред голмана Напретка, лобује га и тако практично завршава меч.

На церемонији доделе пехара,генерални секретар ФСПО Бојан Ђулић и члан УО ФСПО Никола Недељковић уручили су плакете службеним лицима, а Горан Лазић, председник ФСПО, капитену Смедерева Николи Стојковићу предао је пехар, честитао на освојеном купу и пожелео улазак клуба у Прву лигу Србије.
Победнички пехар капитену Смедерева на овој утакмици Николи Стојковићу, уручио је Горан Лазић, председник ФС Подунавског округа.