ФУТСАЛ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СРБИЈЕ ИЗБОРИЛА ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

Паланачки футсалер Марко Радовановић путује са репрезентацијом Србије у Холандију

Србија је, после победе од 3:1 у Kрагујевцу, данас потврдила пласман на шампионат Европе већ после првог полувремена када је два пута затресла мрежу домаћина.

Прво Драган Томић у 12. минуту оштрим ударцем са скоро половине терена, а онда и голман Немања Момчиловић поготком с гола на гол. Он је шутирао са ивице свог казненог простора под пречку и кроз руке белоруског колеге.

Србија је у наставку контролисала дешавања на терену, а тачку на меч ставио је средином другог полувремена Стефан Ракић, такође голом са велике удаљености.

У финишу меча Белоруси су успели да ублаже пораз преко Сељука, односно Kрикуна.

Европско првенство у Холандији играће се од 19. јануара до 6. фебруара, а Србија је у групи са светским првацима, Португалцима, домаћинима Холанђанима и Украјинцима.