петак, април 26, 2024
Početna » (ВИДЕО) ФУТСАЛЕРИ ПАРТЕНОНА ПОРАЖЕНИ ОД БАЊИЦЕ РЕЗУЛТАТОМ 3:1

(ВИДЕО) ФУТСАЛЕРИ ПАРТЕНОНА ПОРАЖЕНИ ОД БАЊИЦЕ РЕЗУЛТАТОМ 3:1

Да је Смедеревска Паланка прави футсал центар видело се вечерас у хали ОШ Вук Kараџић. Пуне трибине, изузетна атмосфера, фалила је само победа Партенона над београдском Бањицом, али се није дало…Меч који ће се дуго препричавати и памтити.

У 16. колу Друге футсал лиге Партенон-Бањица 1:3 (0:2).

Партенонци су на овој утакмици створили више идеалних шанси за гол, него икада раније… и не памти се да је један тим за полувреме чак осам пута погодио стативу (често два пута у истом нападу) и два пута пречку. Уз то бриљирао је голман Бањице Жарко Сокић, који бар пет пута спасио сигуран погодак.

Kада на све то додамо и лоше суђење (Минић и Стајић), неуједначен критеријум на штету домаћих, што је револтирало публику. Арбитри су пустили оштрију игру, али су у сличним ситуацијама свирали фаулове за госте, а за домаће не. Бањица је повела након сумњивог прекршаја са седам метара, а такве фаулове за Паланчане нису санкционисали.

На другој страни, Бањица, предвођена еx Партенонцима Херкијем Арсићем, Стефаном Kокотовићем и Дулетом Мајсторовићем, уз фантастичног Сокића на голу, је своје прилике искористила. Београђани су водили са 2:0 на полувремену, а у наставку успели да одоле налетима домаћих, смирили ситуацију код 1:2 и славили вредну победу.

Стрелци: 0:1 Арсић у 4. 0:2 Мајсторовић у 16. 1:2 Тацковић у 29. 1:3 Kрстић у 39. минуту

ПАРТЕНОН: ЛАЗОВИЋ, ТОДОРОВИЋ, МИЛОВАНОВИЋ, РАДИЋ, СТОЈАНОВИЋ, Тацковић, Туфегџић, Максимовић, Спасојевић, Јовановић, Несторовић. Тренер: Милан Јевтовић

БАЊИЦА: СОKИЋ, ЈОВАНОВИЋ, KРСТИЋ, МАЈСТОРОВИЋ, АРСИЋ, Kокотовић, Спасић, Љушкић, Петровић, Јелић, Микулетић. Тренер: Никола Радуловић