Због радова на ауто-путу у правцу Ниша, у зони код Велике Плане, као и због појачаног интензитета саобраћаја, формиране су велике гужве. Колоне возила дуге су више десетина километара.
Како јавља репортер РТС-а, застој почиње већ од скретања за Смедерево, а за прелазак деонице од око 50 километара возачима је потребно и до два сата.
Повећан обим саобраћаја додатно је условљен обележавањем Светог Николе, као и предстојећим божићним празницима по грегоријанском календару.
- ПОЗОРИШТЕ КАО ИНСПИРАЦИЈА: ОБЕЛЕЖЕН СВЕТСКИ ДАН ПОЗОРИШТА ЗА ДЕЦУ И МЛАДЕ У ОШ ОЛГА МИЛОШЕВИЋ
- ШАНСА ЗА ДОМАЋИНЕ Још СЕДАМ ДАНА за пријаву за СУБВЕНЦИЈЕ ЗА СЕОСКИ ТУРИЗАМ И УГОСТИТЕЉСТВО
- ПОДРШКА ГРАЂАНИМА И ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА: УРУЧЕНИ УГОВОРИ И ПОСТАВЉЕНИ СОЛАРНИ ПАНЕЛИ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ
- КАДА ЋЕ ПОЧЕТИ ДА ПАДАЈУ ЦЕНЕ ГОРИВА НА ПУМПАМА? Од ова три главна разлога све зависи
- Обавештење о искључењу електричне енергије у Смедеревској Паланци у четвртак, 26. марта
Из Путева Србије наводе да се до 25. децембра изводе радови на рехабилитацији десног моста преко реке Јасенице, на деоници између петљи Пожаревац и Велика Плана.
Саобраћај се у зони радова одвија уз преусмеравање возила службеним пролазом на коловозну траку на којој се радови не изводе.
Као алтернативни правац, из „Путева Србије” препоручују коришћење паралелног пута Пожаревац – Велика Плана.





