У петак, 8. августа 2025. године у 20 часова, у Меморијалној галерији „Душан Старчевић“ у Смедеревској Паланци биће отворена изложба младе уметнице Маје Васовић (1994) из Чачка, под називом „Ноћни ренџери“.
Реч је о изузетно сугестивном серијалу портрета у којима ауторка кроз специфичну атмосферу ноћи истражује психолошке нијансе лица, као и присуство ликова у сенкама и светлосним изломима. Васовићева ствара визуелни дневник унутрашњих стања, кроз ликове који носе снагу, интроспекцију и дозу мистике.
Снажни, а ипак суптилни портрети који чине поставку „Ноћних ренџера“ одражавају интиму, снагу и енигму људске психе, уоквирене у естетику ноћне тишине и светлосних контраста.
Изложба се реализује у оквиру редовног годишњег програма Галерије, с посебним акцентом на подршку младим ауторима изван главних уметничких центара. Овим излагањем Меморијална галерија „Душан Старчевић“ наставља са неговањем уметничког дијалога и промоцијом савремене ликовне сцене Србије.
Посетиоци ће имати прилику да упознају рад младе ауторке чије стваралаштво већ изазива пажњу критике и публике на сцени савремене српске уметности.
Меморијална галерија „Душан Старчевић“ упућује позив свим љубитељима уметности да присуствују отварању изложбе и подрже младу уметницу у њеном аутентичном и промишљеном изражају.
БОНУС ВИДЕО: