Početna » ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ПАЛАНЦИ: ПОРАЗ КОШАРКАША МЛАДОСТИ СП ОД ЛОЗНИЦЕ!

ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ПАЛАНЦИ: ПОРАЗ КОШАРКАША МЛАДОСТИ СП ОД ЛОЗНИЦЕ!

Неочекиван пораз, који долази у незгодном тренутуку и може много да кошта, али може се и исправити. Потврдило се правило да је тешко победити у „унапред добијеним утакмицама“, а противник нема шта да изгуби…

У 23. колу Друге мушке лиге Србије: Младост СП- Лозница 76:81 (15:26,19:20,19:11,23:24)

Шести пораз кошаркаша Младости СП, који су сада на деоби другог места са Херцеговцем. Заслужен тријумф Лознице, која је играла мудрије и сјајно су искусни играчи, са преко 30 минута на паркету, трасирали пут до победе.

На другој страни, већ виђено јако лоше прво полувреме Паланчана, двоцифрени заостатак, али сада без познатог преокрета у наставцку. А било је близу.

Ипак, шут за три, превише форсиран, није био савезник Младости СП (37/8). Када су били надомак преокрета, стигли вођство гостију, непотребно су журили, шутирали у раној фази напада и нису имали довољно мирноће и мудрости да потврде квалитет.

Лозница је добила битку под кошем, а огроман хендикеп је био неиграње повређеног центра Салета Николића.

У Младости СП најефикаснији су били Папић са 23 поена и 8 скокова, Петковић са 12 поена, Шпаровић са 10 (5 ас, 7ск) и Стојановић са 10 поена (10/0 за три).

Лозницу су до победе водили Илић са 23 поена, Тодоровић са 20 и Цвијић са 15.