Početna » Јеленска дивљач враћена у ловиште „Нишаваˮ

Јеленска дивљач враћена у ловиште „Нишаваˮ

Државни секретар Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Владе Републике Србије Братислав Ћирковић присуствовао је јуче акцији испуста 15 грла јеленске дивљачи у ловиште „Нишаваˮ, којим газдује Ловачко удружење „Нишˮ.

Јеленска дивљач пристигла је из ловишта Велики Јастребац Јавног предузећа „Србијашумеˮ и обележена је GPS огрлицама произведеним у Србији како би се у потпуности вршио мониторинг кретања.



Пројекат реинтродукције јеленске дивљачи, започет 2017. године као важна мера заснована на пажљиво планираном и организованом враћању јединки у станишта из којих су нестала, финансира Управа за шуме ресорног министарства.

До сада је у ловишта на Копаонику, Златибору, у Новој Вароши, Ужицу, Краљеву, Жагубици и Књажевцу испуштено укупно 588 грла јеленске дивљачи, која је допремана из ловишта јавних предузећа „Србијашумеˮ и „Војводинашумеˮ и Националног парка „Фрушка гораˮ.

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде је само на овај начин у ловишта уложило приближно 300 милиона динара, при чему ће наставити са улагањима у ловство кроз нове пројекте који су у плану, наводи се у саопштењу.

ФОТОГРАФИЈЕ: МПШВ

 



You may also like

Портал Паланка данас је први регистровани веб портал ове врсте у нашем граду. Настао је почетком 2014 године као потреба за праћењем вести на један нов и савремен начин….

Последнје вести

@2024 – Сва права задржана – Паланка данас. Дизајн и израда сајта:  Konncept