Početna » КОШАРКАШИЦЕ СРБИЈЕ СА АЛЕКСАНДРОМ КАТАНИЋ У ЧЕТВРТФИНАЛУ ОЛИМПИЈСКИХ ИГАРА!

КОШАРКАШИЦЕ СРБИЈЕ СА АЛЕКСАНДРОМ КАТАНИЋ У ЧЕТВРТФИНАЛУ ОЛИМПИЈСКИХ ИГАРА!

Завршиле су кошаркашице Србије групну фазу турнира на Оимпијским играма у Француској. Оствариле су резултати бољи од прогнозираног, па и очекиваног. Иако, су светски вицешампион Кина и Шпанија биле виђене на прва два места у групи, тим Марине Маљковић им је помрсио рачуне.

Србија са другог места иде међу осам најбољих селекција на Олимпијади и сели се из Лила у Париз. Две победе и данашњи пораз од шпаније. Резултат за респект.

У данашњој борби за прво место у групи Шпанија је победила Србију са 70:62. Необична утакмица, у којој су Шпањолке имале више од 20 поена предности, али су наше кошаркашице сјајно одиграле последњу четвртину и биле близу преокрета.

Паланчанка Александра Катанић је имала највећу минутажу до сада (12:31 миниут у игри). Постигла је 2 поена, оба са линије слободних бацања. Није је служио шут из игре, али била беспрекорна у дефанзиви, уз 1 скок и 1 асистенцију

У нашем тиму најефикасније су биле Ивон Андресон са 18 поена и Јована Ногић, Мина Ђорђевић и Анђела Дугалић са по 7 поена.