Министарствo унутрашњих послова Владе Републике Србије саопштило је данас да ће припадници Управе саобраћајне полиције током предстојећег викенда спроводити појачану контролу учесника у саобраћају, а акценат ће бити на возачима мотоцикала и мопеда.
Током претходног викенда, на путевима у Србији догодило се неколико тешких саобраћајних незгода, у којима је шест особа смртно страдало, међу којима и једно дете старости три године.
Представник Управе саобраћајне полиције Владимир Вида апеловао је тим поводом на све учеснике у саобраћају да поштују саобраћајна правила, нарочито на родитеље да превозе децу у складу са прописима, а на возаче мотоцикала и мопеда да се придржавају ограничења брзине и користе заштитну опрему.