Početna » ОДЛИЧАН РЕЗУЛТАТ АТЛЕТИЧАРА “ЈАСЕНИЦЕ” НА ЗИМСКОМ КУПУ У БАЦАЧКИМ ДИСЦИПЛИНАМА

ОДЛИЧАН РЕЗУЛТАТ АТЛЕТИЧАРА „ЈАСЕНИЦЕ“ НА ЗИМСКОМ КУПУ У БАЦАЧКИМ ДИСЦИПЛИНАМА

У недељу 19.03.2023. у организацији Српског атлетског савеза у Београду на војној академији и на стадиону код атлетске дворане одржан је зимски КУП у бацачким дисциплинама за пионире/ке и јуниоре/ке.
Атлетски клуб ”Јасеница“ је представљало 6 девојчица у пионирској категорији и један пионир.

Женска екипа у саставу Дуња Будимир,Нина Стајић,Лара Петковић,Лена Билановић, Наталија Радисављевић и Ива Ћертић екипно су освојиле 2. место.
Најзапженије резултате,постигле су две такмичарке,у три од четири дисциплине,освојиле су медаље, Лара Петковић у дисциплини бацање копља доминантно је освојила 1.место резултатом 45.24 метара,она је такође у бацању диска освојила треће место резултатом 32.84 метара.
Дуња Будимир је у бацању кугле освојила друго место резултатом 12.42 цм. Она је два пута рушила свој најбољи резултат,али је златну медаљу освојила Емина Мујезиновић из А.К Полет из Пријепоља.