Početna » ПАЛАНЧАНКА АНАСТАСИЈА НИКОЛИЋ СВЕТСКИ ШАМПИОН У КИК БОКСУ

ПАЛАНЧАНКА АНАСТАСИЈА НИКОЛИЋ СВЕТСКИ ШАМПИОН У КИК БОКСУ

На недавно одржаном Светском првенству у кик боксу за кадете и јуниоре репрезентација Србије је постигла велики успех освајањем чак 26 медаља ( 14 златних, 4 сребрне и 8 бронзаних).

Планетарни шампионат је одржан у италијанском градићу Лидо Ди Јесоло, а конкуренција је била паклена, преко 2500 бораца из 63 земље.

Ова вест за Смедеревску Паланку је изузетно значајна, јер је златну медаљу и титулу светског првака у дисциплини K1 освојила наша суграђанка Анастасија Николић. То је један од највреднијих домета у историји, не само борилачких спортова, у граду на Јасеници.

Иначе, Анастасија је у конкуренцији старијих јуниорки злато освојила победивши у полуфиналу четвороструког првака света и прву на светским ранг листама Словакињу Леу Танацову , а у финалу је савладалу и Пољакињу Оливију Гречнер. Успех добија на важности и због чињенице да је сјајна Паланчанка имала великих проблема са повредама и болести, али је херојски успела да пружи максимум, када је најпотребније.

Вреди истаћи да је Анастасија Николић направила резултатски бум и освојила је бронзану медаљу на Првенству Европе у Будви, у дисциплини ЛОW KИЦK, сребро на Европском купу, првакиња је Србије и победник Трофеја Београда у три различите дисциплине….

Светско злато је круна досадашње каријере. Млада шампионка је део MURCAKO GYM -FIGHTERS FACTORY, кога предводи тренер и бивши шампион Предраг Величковић, а такмичи се за KBK PROKICK BEOGRAD.

Освајала је златне медаље и у пионирскоиј конкуренцији, била део Паланачке ММА Академије и ММА Арес у Паланци

Тренира свакодневно у свом граду, а уз праве услове може до великих успеха и у сениорској конкуренцији.