Početna » ПАРТЕНОНЦИ СЕ РЕВАНШИРАЛИ НИШЛИЈАМА

ПАРТЕНОНЦИ СЕ РЕВАНШИРАЛИ НИШЛИЈАМА

Тешка, али заслужена победа паланачких футсалера, рекли би „рударска“. Побеђена је тврда, покретљива и „жилава“ екипа Kалче из Ниша резултатом 5:4.

Занимљиво, истим резултатом Нишлије су тријумфовале у првом делу сезоне. Сада су улоге измењене, па је Партенон водио (2:0, 3:1 и 5.3), а гости су замало стигли до ремија.

Ипак, победа Паланчана је чиста као суза. Заслужили су је у сваком погледу, а могло је и без драме у финишу, да су искористили бројне шансе.

Евидентно је да су Партртенонци истрошили и последње атоме снаге да освоје суперважна три бода, а управо због важности меча тренер Милан Јевтовић-Савиола је играо са скраћеним ростером, посебно у завршници и ослонио се на мањи број футсалера.

Тријумф је креирао сјајни Пера Миловановић, са два гола и асистенцијом, прави лидер на терену. Извстан је био и неуморни Стефан Радић са два гола. Луцидни Аца Тодоровић је био стрелац једног гола и поново мамио аплаузе публике. Искусни Стефан Туфегџић, гол и две асистенције, мајстор за овакве мечеве, а потез за респект је имао и млади Александар Ђорђевић, асистент код водећег поготка. Своје минуте искористио је и Лаза Петровић, а добар је био и голман Милош Лазовић, као и Филип Јовановић.

Јако важни бодови Партенона и сада се лакше дише пред последњи дуел ове године са Економистом

СТРЕЛЦИ: 1:0 Радић (асистент Ђорђевић) у 6.минуту 2:0 Миловановић (аситент Туфегџић) у 7.минуту 2:1 Недељковић у 9 3:1 Радић у 22 3:2 Николић у 26 3:3 Петровић у 28 4:3 Тодоровић ( асистент Миловановић) у 32 5:3 Миловановић ( асистент Туфегџић) у 34 5:4 Недељковић у 40.минуту