Početna » ПОБЕДА KОШАРKАША ПАЛАНАЧKЕ МЛАДОСТИ СП У ЛОЗНИЦИ!

ПОБЕДА KОШАРKАША ПАЛАНАЧKЕ МЛАДОСТИ СП У ЛОЗНИЦИ!

Изузетно важну победу остварили су кошаркаши Младости СП из Смедеревске Паланке на вечерашњем гостовању у Лозници.

Паланчани су, у 8. колу Друге мушке лиге Србије, савладали лознички састав резултатом 77:74 ( 18:19,24:23, 21:16, 14:16).

Трећи узастопни тријумф Младост СП је забележила у веома тврдој утакмици, са неизвесним финишом. Након изједначеног првог полувремена, пулени тренера Ивана Стефановића, боље играју у наставку, преузимају вођство, које је четири минута пре краја било двоцифрено (75:64).

Ипак, Лозничани се не предају и ушло се у узбудљиву завршницу, у којој је паланачки састав успео са сачува врло вредну победу, упркос постигнута само два поена у последњих пет минута дуела.

Најзаслужнији за победу у тиму Младости СП били су Александар Николић са 24 поена (13/10 за два, 4 ск), Петар Шпаровић са 13 поена, (6 ск, 6 украдених лопти и 6 ас) и Драгослав Папић са 18 поена (7/4 за три, 9 ск).

Остали играчу су имали следећи учинак Миња Тодоровић 9 (6 ск), Младен Стојановић 9 (5 ск, 4 ас), Алекса Марковић 4 (2ск), Алекса Kрсмановић (4 ск), Немања Димитријевић (1 ск, 1 ас), док је Милош Петковић играо 5 минута.

Младост СП има учинак од 5 победа и 3 пораза и налази се у горњем делу табеле Друге лиге Србије.