Početna » ПОБЕДА KОШАРKАШИЦА СРБИЈЕ СА ИВАНОМ KАТАНИЋ НА СТАРТУ ЕВРОПСKОГ ПРВЕНСТВА!

ПОБЕДА KОШАРKАШИЦА СРБИЈЕ СА ИВАНОМ KАТАНИЋ НА СТАРТУ ЕВРОПСKОГ ПРВЕНСТВА!

Успешна премијера у одбрани трона кошаркашица Србије! На старту Првенства Европе играчице Марине Маљковић савладале су селекцију Турске резултатом 71:63.

Нервозна утакмица, у дворани Стожице у Љубљани, карактеристична за почетак великог такмичења, заслужено је припала нашој селекцији, који је одиграла веома добро у дефанзиви.

На европским сениорским шампионатима у дресу Србије дебитовала је Паланчанке Ивана Kатанић, која је на паркету провела нешто више од 9 минута.

Она је на позицији плејмејкера одмењивала Ивон Андерсон и своју улогу јако добро је обавила. Била је изузетно захвална и корисна у дефанзивним задацима.

Ивана је кроз статистику имала 2 скока, 2 асистенције и 1 украдену лопту. Имала је један шут и промашај за два поена.

Добила је шансу у финишу првог полувремена и у периоду пред крај трећег квартала и почетком четврте деонице.

Најефикасније у селекцији Србије биле су Ивон Андерсон са 17, Јована Ногић са 12 и Маша Јанковић са 10 поена.

Европске шампионке наредни меч играју са Мађарском (петак, 20.45)