Обавештење о искључењу електричне енергије сутра, 21. октобра 2025. године
Због редовног одржавања деонице далековода у Голобоку, сутра 21.октобра од 9 до 14 часова уз могућност ранијег укључења, бетз електричне енергије биће корисници у делу Голобока у следећим трафореонима: Голобок центар, Синодолица, Пољопривредно добро, Поповићи, Клис, Коларевићи, Поток, Паучина, Ливница, Точак, Американи, Суџук, Јозићи,Бисенићи, „Сwисс Рентал“ Радијевићи и „Дон Трејд“, као и у трафореонима Винодолска школа и Власи у Грчцу.
Обавештење о искључењу електричне енергије у среду, 22. октобра
У оквиру активности на припреми дистрибутивног система за предстојећу сезону и обезбеђивања стабилног снабдевања електричном енергијом, Орган Електродистрибуција Смедерево, Погон Смедеревска Паланка, обављаће радове на редовном одржавању трафостанице и због тога ће у среду, 22.10.2025. године, у периоду од 9.00 до 13.00 часова (уз могућност ранијег укључења) без електричне енергије бити корисници у делу Кусатка на следећим локацијама:
Трафореони: „Николићи-Бубања“, „Игњатовићи“ и „Бабићи“ у Кусатку
БОНУС ВИДЕО:
ЗАНИМЉИВОСТИ: Баки прети затвор јер је унуку ударила папучом!
Асиyе Каyтан живи са својом унуком Вуралом у насељу Топраклıк у Денизлију, у југозападној Турској. Од када су се родитељи девојчице разишли, 80-годишња жена покушава да је заштити, понекад чак и од ње саме.
Прошле године, 9. августа, након што се Вурал вратила са посла, рекла је баки да излази са пријатељима. У страху за своју безбедност, старица је рекла да то неће дозволити и чак је закључала врата да Вурал не може да изађе.
У једном тренутку током њихове свађе, млада жена је покушала да откључа врата, а Кајтан је зграбио једну од њених кућних папуча и њоме је ударио по руци. Вурал је инстинктивно узвратио ударањем баке по глави телефоном. Кајтан је почео да крвари, а уплашена девојка је заборавила на журке и позвала хитну помоћ.
Нису знали да ће се оно што је почело као породична свађа на крају претворити у међународну чудну вест.
„Моја унука је хтела да изађе увече, нисам то дозволила, закључао сам врата. Ударила сам је папучом по руци, а она ме је ударила телефоном по глави. Када сам почео да крварим, уплашила се и позвала хитну помоћ“ рекла је Кајтан за Сабах Неwс.
Кејтан и њена унука никада нису поднеле притужбе једна против друге.
Али су прво реаговале рекле како је старија жена повредила главу и поднеле су извештај у државној болници Денизли, који је касније прослеђен локалној полицији.
Обе жене су позване на саслушање, а упркос томе што је јасно стављено до знања да су решиле спор и да су у добрим односима, покренут је јавни поступак, а Државно тужилаштво је подигло оптужницу против 80-годишње баке.
У њиховом случају, тужилаштво је навело да је папуча којом је Кајтан ударила унуку оружје и да је 18-годишњакиња деловала у самоодбрани када је жену ударила телефоном. Времешна бака је такође оптужена да је „лишила особу слободе“ јер је закључала Вурал у свој дом и спречила је да изађе, за коју је предвиђена максимална казна од 14 година затвора.!
Дана 25. фебруара, 12. кривични суд прве инстанце осудио је Асију Кајтан на 2 године и 6 месеци затвора због кривичног дела „лишавања слободе употребом силе, претње или обмане“ и додатних 2 године и 6 месеци због употребе „оружја“ за извршење злочина над својом унуком.
Казна је на крају смањена на 4 године и 2 месеца, али је Каитанов адвокат уложио жалбу на одлуку. Ако првобитну казну потврди Апелациони суд, она ће ићи у затвор.
„Хоц́у ли са 80 година иц́и у затвор? Како ц́у тамо живети? Оперисана сам, тешко ходам. Ставиц́е ме у затвор због куц́не папуче“, јада се старица. Нико не би требало да удара своје дете папучом јер се то сматра оружјем. Нисам имао појма да је папуча оружје.