субота, април 27, 2024
Početna » ПОРАЗ ФУТСАЛЕРА ПАРТЕНОНА ОД ЕКИПЕ ЕКОНОМИСТА: Погледајте голове са утакмице

ПОРАЗ ФУТСАЛЕРА ПАРТЕНОНА ОД ЕКИПЕ ЕКОНОМИСТА: Погледајте голове са утакмице

Наставили су футсалери Економиста из Београда сјајну серију и остварили су осму узастопну победу у Другој футсал лиги. Победили су домаћи Партенон, у хали ОШ Вук Караџић у Смедеревској Паланци, резултатом 2:1.

Јунак и херој тријумфа Београђана био је феноменални голман Огњен Секулић, који је имао петнаестак одбрана ( можда и више), уз заустављени пенал… Не памтимо да је неки чувар мреже, бар у ове две друголигашке сезоне, у Паланци боље бранио.

Била је ово чврста, тврда, борбена, тактички садржајна утакмица, са много дуела. Судије су паметно пустиле такву игру, па је прштало на паркету, али изузетно фер и коректно.

Прво полувреме протекло је у изједначеној игри и резултату. Гости су повели након одличне транзиције и грешке у додавању домаћих. Егзекутор Димитрије Михић у 10. минуту.

Непун минут касније слична ситуација на другој страни и изврсна завршница Стефана Кокотовића за поравнање и ерупцију одушевљења на скоро пуним трибинама.

У другом делу Партенон је доминирао, био надмоћнији, стварао и промашивао шансе, Секулић је буквално све бранио, тресле су се стативе и пречке…

Тренер Вељко Спасојевић је на прави начин неутралисао покретљиве госте, парирао им честим ротацијама и изменама, држао ритам. Само је фалио гол, а по игри су га заслужили.

Идеалну шансу за вођство и вероватно позитиван исход, Партенон је пропустио из пенала. Прекршај над Миланом Илићем није са линије шест метара материјализовао Драган Ђорђевић, јер је голман Секулић и то зауставио.

После пенала, Економист није реализовао чисту гол шансу, Партенон је и даље нападао и пропуштао прилике и казна је стигла у финишу. Пропуст у поставци уморних Паланчана искористио је Владислав Виер, четири минута пре краја за коначних-1:2. Пробали су Партенонци са играчем-голманом, али без резултата…

Партенон је овим поразом закомпликовао себи ситуацију два кола пре краја сезоне. Осми је на табели са четири бода више од зоне испадања. Преостају мечеви са нишким екипама Калчом и Гвозденим Пуком.